18 Апрель 2024
 

Християнські телепрограми України - дипломовані

На першому в Білорусі Міжнародному католицькому фестивалі християнських документальних фільмів і телевізійних програм “Magnificat 2005” Україна отримала два дипломи. Фестиваль проходив з 24 по 26 червня нинішнього року в Білорусі. Ця подія була організована з ініціативи Католицької асоціації у справах комунікації “SIGNIS-БІЛОРУСЬ”, Курії Вітебської дієцезії, редакції культурно-релігійного часопису “Діалог” і незалежної студії “Стопкадр”. Фестиваль “Magnificat 2005” проходив у трьох найбільш відомих в Білорусі католицьких осередках: Глибокає, Удзєла і Мосар. Учасники і гості фестивалю, які з’їхались до Білорусі з різних країн світу, окрім перегляду конкурсних фільмів і програм, мали змогу провести презентацію своїх організацій, ознайомитись з місцевими визначними місцями, поспілкуватись, налагодити нові контакти, а також спільно молитись і брати участь у святкуванні Святої Меси.

На фестивалі були представлені роботи таких країн світу, як: Білорусь, Україна, Росія, Польща, Тайланд, Мексика і Франція. Роботи оцінювались журі, до складу якого ввійшли кінознавці, письменники, працівники радіо і телебачення, режисери та ін.

Україну представляли дві роботи.

Перша робота – фільм “Різдво разом” (продукція Українського Католицького Університету), який розповідає про проведення в Україні акції під назвою “Різдво разом”.

Друга робота, яка представляла Україну на фестивалі, була дитяча християнська телевізійна програма “Надія”, яка виходить щочетверга на Першому національному телеканалі о 15:20. Програма випускається католицькою мультимедійною студією “CLARA STUDIO” в місті Вінниця під патронатом Ордену Братів Менших Капуцинів.

Обидві роботи повернулись в Україну дипломованими.

Фільм “Різдво разом” отримав Спеціальний Диплом за “втілення ідеї екуменізму на екрані”. Телепрограма “Надія” була відзначена Почесним Дипломом “за вірність християнським цінностям у вихованні дітей засобами аудіовізуальної культури”.

Три головні призи у вигляді статуетки Матері Божої з Дитятком Ісусом отримали наступні роботи: документальний фільм “Боже мій” (Білорусьфільм, Мінськ, Білорусь), документальний фільм “Пробач мені, Сергій” (Католицька телестудія КАНА, Новосибірськ, Росія), документальний фільм “Примакі” (Студія “5-ий елемент”, Мінськ, Білорусь).

Почесну нагороду від асоціації SIGNIS отримав документальний фільм “Отець Гура” (TVP S.A., Варшава, Польща). Документальний фільм “Храм на межі” (“Білорусьфільм”, Мінськ, Білорусь) отримав нагороду від директора фестивалю в польському місті Нєпокалянув Зиґмунда Гутовського. Нагороду від конгрегації отців францисканців отримав документальний фільм “Марія і Йоан Павло ІІ” (CFRT, Франція).

Перший Міжнародний католицький фестиваль християнських документальних фільмів і телевізійних програм в Білорусі отримав всіляку підтримку і благословення з боку ієрархів Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Благословляючи фестиваль “від усього серця”, кардинал Казимір Свьонтек наголосив, що цей фестиваль являється “ще одним безсумнівним свідченням відродження духовного життя” в Білорусі.

 
Обсуждение статьи

Ваш комментарий

Комментарии пользователей ()
Лента новостей    

Новости в RSS

Обсуждаемое Читаемое

  Календарь // Апрель 2024

  П В С Ч П С В
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5