14 Декабрь 2024
 

ОБСЄ провела конференцію щодо нетерпимості та дискримінації проти християн

Експерти із різних країн та офіційні делегації обговорили шляхи протидії злочинам на ґрунті ненависті та іншим формам дискримінації християн в регіоні ОБСЄ, а також обмінялися позитивним досвідом і підготували низку рекомендацій.

Міжнародна конференція відбулася 14 грудня у Відні за ініціативи Німецького головування в ОБСЄ, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники дискусії не оминули увагою і ситуацію на територіях Донецької та Луганської областей на сході України, охоплених військовим конфліктом, та в окупованому Криму.

Заяву з цього приводу зробив під час конференції Інститут релігійної свободи, який представляв Максим Васін. У документі наголошується на тому, що злочини проти християн з числа релігійних меншин в АР Крим та на сході України припиняться, якщо зупинити російську агресію. В якості прикладів, представник ІРС навів нещодавні факти захоплення молитовного будинку Церкви адвентистів сьомого дня в Горлівці Донецької області та заборона російською владою використання молитовного будинку в Бахчисараї, що належить євангельським християнам Церкви «Голос надії».

У відповідь на озвучення цих фактів представник офіційної делегації Росії висловив “глибоке розчарування” тим, що конференція використовується задля політизації. За його словами, Києву слід звернути увагу на порушення прав Української Православної Церкви (яка є в єдності з Московським Патріархатом). Цю проблематику детальніше озвучив у своєму виступі представник Російської Православної Церкви.

Серед іншого Інститут релігійної свободи окрему увагу приділив проблематиці конфліктності, яка виникає під час впровадження концепції рівних можливостей, зокрема неоднозначного тлумачення понять гендер, гендерна ідентичність, сексуальна орієнтація, що стало новим джерелом переслідувань християн.

“Спостерігається тенденція ізоляції, цькування, маргіналізації, судового та, навіть, кримінального переслідування тих християн, які і надалі тримаються або публічно озвучують свій консервативний погляд на сім’ю, шлюб, статеві стосунки та статеве виховання дітей. Така публічна позиція християн, що ґрунтується на їх релігійних переконаннях, часом кваліфікується як “підбурювання до дискримінації” або “мова ворожнечі” з відповідним юридичним покаранням. У підсумку бачимо, що у боротьбі проти дискримінації однієї групи осіб, зазнає переслідувань і порушень прав людини інша група”, – наголошується у заяві ІРС.

Занепокоєння дискримінацією християн також висловила офіційна делегація Ватикану, говорячи про тенденцію щодо витіснення церков із публічного життя суспільства та обмеження релігійних діячів у їх праві на свободу слова та вираження поглядів.

Друга сесія Конференції була присвячена обміну передовими практиками в сфері освітніх і просвітницьких заходів та відбувалася за модерування представника ІРС. Учасники дискусії рекомендували ОБСЄ та державам-учасницям сприяти та популяризувати ініціативи з міжконфесійного і міжнаціонального діалогу, створити умови для церков і релігійних громад щодо їх повноцінної участі у публічних процесах як членів громадянського суспільства, допомогти журналістам і медіа позбутися упередженого, однобічного та стереотипного подання інформації про християнські громади та ігнорування ними проблематики дискримінації християн.

Рекомендації, озвучені під час Конференції, можуть бути впроваджені з доброї волі як держав-учасниць ОБСЄ, так і за допомогою різнопланових навчальних і моніторингових заходів, які проводить Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій і прав людини (БДІПЛ).

Раніше, у травні 2015 року, біля 60 офіційних представників країн-учасниць ОБСЄ, експертів і релігійних діячів обговорили у Відні проблематику переслідувань християн на конференції, організованій за ініціативи Сербського головування.

 
Обсуждение статьи

Ваш комментарий

Комментарии пользователей ()
Лента новостей    

Новости в RSS

Обсуждаемое Читаемое

    Календарь // Декабрь 2024

    П В С Ч П С В
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5