15 Декабрь 2024
 

Відбувся оргкомітет сімейних фестивалів: мета – 50 міст

Forum

27 січня в готелі «Україна» на Майдані незалежності у Києві пройшов оргкомітет вуличних сімейних фестивалів в Україні. Делегати з різних областей зібралися, щоб планувати, обмінятися досвідом, визначити ресурси та погодити стратегію. Подія відбулася у рамках щорічного січневого «Всі разом! Форуму».

Розпочався захід із огляду результатів національної кампанії «Не вирізайте сім’ю в Україні!», яка вже триває протягом року. Елеонора Дібрівна, юрист руху «Всі разом!», розповіла про основні напрямки: робота зі ЗМІ, з органами влади, а також з церквами і університетами.

Серед вагомих досягнень минулого року – 16 місцевих рад різного рівня уже проголосували за Резолюції на захист сім’ї в Україні. Зокрема досвідом просування такої ініціативи поділилися Максим Слободян, депутат Фастівської міської ради, та Мирослав Возняк, представник громадської організації «Рух за життя» з Івано-Франківська.

Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!», зробив огляд вуличного сімейного руху в Україні за останні 15 років. І особливо наголосив, що в останні три роки сімейні марші і фестивалі перетворилися на масштабний соціальний тренд – минулого року вже охоплено 37 міст. «Такі вуличні дійства формують здорову суспільну традицію, а також чинять м’який тиск на органи влади», — зазначив Руслан Кухарчук і озвучив мету на 2018 рік – 50 міст.

Цікавим для учасників блоком стала панельна дискусія з організаторами таких тематичних подій у різних регіонах. Говорили про те, як підготувати цікавий захід, підібрати хорошу команду, знайти ресурси та організувати програму. «Вау-ефектом» у Харкові стало вінчання подружньої пари на сцені фестивалю. Про це ділився Валерій Кузьмич, учасник тамтешнього оргкомітету. Геннадій Гвоздецький, співорганізатор сімейного свята у Дніпрі, розповів про те, як триває співпраця між різними організаціями та структурами.

Свій досвід розповіли й Олександр Вершигора, організатор у Кам’янці-Подільському, Олександр Лисов, координатор в Олександрії Кіровоградської області, та Маргарита Антонець з Полтави. Промовці наголошували: «Організовувати вуличний сімейний фестиваль слід так, щоб це виглядало не як церковне дійство, а як велике міське свято».

Дмитро Матюхін, голова громадської організації «Міський центр допомоги», розповідав про алгоритм ефективної організації вуличного заходу на прикладі фестивалю в Запоріжжі. «Парад – це не основне дійство, але воно дуже об’єднує задекларовані цінності. Сцена – це не основне дійство, а рупор фестивалю. Основне – це зробити актуальні і корисні локації для дітей і для родин», — зазначив він.

Досвідчений експерт із Запоріжжя рекомендував активніше налагоджувати партнерство з медичними установами, службою з надзвичайних ситуацій, поліцією, українськими та міжнародними організаціями – всі вони в змозі організувати надзвичайно цікаві, корисні і видовищні локації.

Олег Олійник, голова громадянської організації «Моє покоління» з Краматорська, розповідав про Школу подружнього життя. Цю програму для всіх охочих містян вони реалізують у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією, у тому числі – із залученням бюджетних коштів.

Не оминули й тему інформаційного супроводу сімейних заходів по всій Україні протягом поточного року – озвучили рекомендації і оглянули наявні ресурси і можливості.

Нині триває створення організаційних комітетів фестивалю «Всі разом – за сім’ю» у всіх областях України. Щоб отримати детальну інформацію і долучитися до кампанії, слід зв’язатися з офісом руху «Всі разом!»: +38 (098) 858-4848.

«Всі разом!»

Tnf 7212

Tnf 7057

Tnf 7124

Tnf 7140

Tnf 7146

Tnf 7188

 
Обсуждение статьи

Ваш комментарий

Комментарии пользователей ()
Лента новостей    

Новости в RSS

Обсуждаемое Читаемое

    Календарь // Декабрь 2024

    П В С Ч П С В
    25 26 27 28 29 30 1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31 1 2 3 4 5