26 Февраль 2024
 

Привітання президента Асоціаціїї “Новомедіа” до Дня журналіста України

kukharchuk_ruslan

Дорогі колеги і друзі!

Вже тринадцятий рік поспіль українські журналісти відзначають своє професійне свято саме 6 червня. І з кожним роком українська журналістика, як власне і світова, змінюється. Причиною цьому – особливості професії. Ми працюємо у світі подій – спочатку їх висвітлюємо, а потім намагаємося їх же аналізувати. І кожна нова подія, а швидше – тенденція, змушує нас визначатися з власною точкою зору. І так – постійно.

Грішна світова система все агресивніше популяризує так звану толерантність до гріху та збочення. Отже, світ подій вимагає від нас визначеності, аналітичні жанри вимагають від автора чіткою позиції. Поруч з толерантним ставленням до різних національностей та культурних особливостей деякі мас-медіа намагаються нав’язати аудиторії таке ж ставлення до гомосексуалізму, абортів, еватназії, окультизму, гороскопів тощо.

Але апологети цієї філософії забувають, що питання права та питання моралі – речі достатньо різні. Отже, рівність перед законом людей різних національностей – це питання права, а от можливість педерастів чи захисників абортів проводити вуличні демонстрації – це вже питання моралі, точніше – аморальності, а не права.

У цьому та інших контекстах якою буде позиція журналіста-християнина? Просто кажучи, вона має відповідати текстам Святого Письма – Біблії. Логічно. Журналістика християнина (де б він не працював – у світському чи релігійному ЗМІ) не може бути толерантною щодо гріха, збочення, аморальності та брехні.

Можна багато сперечатися з приводу того, чи може медіа-працівник дозволяти собі у професійній діяльності керуватися власним світоглядом. І якщо в інформаційних жанрах це слід робити вибірково та обережно, щоб триматися у межах професійних норм, то в аналітичних та художніх жанрах панування християнського світогляду вкрай логічне і конче затребуване.

Дорогі колеги, щиро вітаю вас з днем журналіста. Поздоровляю усіх працівників пера і мікрофона. Нехай натхнення таки час від часу нагадує вам про себе. Щоб писалося та знімалося не лише на вимогу редактора, а і на вимогу серця.

Успіхів та Божих благословень кожному!

З глибокою повагою,

президент Асоціації “Новомедіа”

Руслан Кухарчук.

Сайт Асоціації “Новомедіа”.

 
Обсуждение статьи

Ваш комментарий

Комментарии пользователей ()
Лента новостей    

Новости в RSS

Обсуждаемое Читаемое

  Календарь // Февраль 2024

  П В С Ч П С В
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 1 2 3