03 Май 2024
 

Прославление на богослужении и футбол – что общего?

Сегодня никакое богослужения в украинских церквах не проходит без прославления. Прославление имеет различную форму, но смысл тот же – прославить Бога. Но сегодня все больше и больше церквей отходят от привычного пения хора, прибегая к новому методу – группы прославления. С двадцаток чудесных голосов сопрано, альта, тенора и баса заменяются 3-5 людьми и «барабанным гулом».

Простоту во Христе заменяют на нечто сложное и непозволительное большинству. Пианино променивают на электрогитары, синтезаторы и ударные. Теперь вместо общего пения в сопровождении хора ты пытаешься перекричать эту громкую музыку, не слыша себя и своего соседа. И подобное встретишь не в харизматических церквах, как принято считать, а уже в баптистских!

Сегодня группы прославления зачастую существуют в тех баптистских церквях, где большая часть прихожан - молодежь. В тех, где голос «старцев» - то есть старшего поколения - еще является услышанным, подобная форма прославления возможна разве что на молодежном служении. Но там, где то ли подавляющее число – это молодые христиане, или в силу тех или иных причин, группа прославления стала стандартной и принятой формой на воскресном богослужении.

Традиционный хор или практически дискриминируется и вытесняется, то ли выпускается на сцену крайне редко. Не секрет, что «барабанный стук» не нравится большинству старшего поколения. А это означает, что церкви с введенной новой формой прославления остаются без людей, которые давно вышли из юношеского возраста. Конечно же бывает много случаев, где старшие просто адаптируются, но зачастую происходит все наоборот. А теперь скажите, может ли расти здравое молодое поколение без духовной поддержки людей, «выдержанных» советскими прессингами и испытаниями? И какое это поколение будет?

Почему же группа прославления? Я задала этот вопрос молодым христианам. Оказывается, кому-то хочется чего-то нового, кто-то думает, что это ближе к миру, для кого-то хор – это устаревшее прошлое и хочется быть продвинутым. Вот чем они руководствуются!

Для такого уже давно не нового вида поклонения не нужны сборники «Песнь возрождения». Взамен им пришло поколение «песенного перевода». Очень часто во время служения хвалы меломанам несложно заметить песни Майкла Смитта. Уже успели сделать перевод и ввести в водоворот такие песни как «Above all» («Превыше всех начальств»), «Breathe» («Ти кожен подих мій»), «More Love, More Power» и другие. Неужели, украинцы – «співучий народ» - не имеет талантов, чтобы творить те же песни, которые бы звучали на прославлении во всех церквах?!

Может, не на таком уровне как Смитт, но все же… Да есть! Просто кто-то стесняется показать свой талант, дарованный Богом, а кому-то проще перевести известную песню и не думать об остальном. Как-то один молодой служитель баптистской церкви на подобную реплику мне ответил: «Это то, что все поют, что поет молодежь и всем это нравится».

Но мне не нравится! Это как футбол!!! Когда украинские команды табунами покупают или трансферят иностранных игроков и ставят их в основной состав таким образом, что в игре в команде единицы украинцев - в результате уровень самого украинского национального футбола все падает и падает. Так же дело обстоит с прославлением. Украинские творческие личности подавляются массовым переводом зарубежных песен и их использованием в церквах. И это не столько проблема Майкла Смитта, что он делает такие «шедевры», сколько позиция и политика поставленных Богом служителей в церкви. И я задаю сама себе вопрос: хочет ли Бог, чтобы талант в музыке и пении, дарованный Им тому или иному человеку прошел напрасно, чтобы никто и не узнал, что он у него есть?! Пусть читатель сам ответит на этот вопрос.

София Горбатюк, для ProChurch.info

 
Обсуждение статьи

Ваш комментарий

Комментарии пользователей (0)
цитата ответить 04 Мар. 2010 в 09:26 Anyaknopa:

T. дайте будь ласка ссилочку, або цитату з моїми словами, де я сказала що прославлення має мати перше місце в церкві. Можливо ви мене неправильно зрозуміли.

От ми і дійшли до спільного висновку. В коментах вище казали, що прославлення - це все зі світу. Але насправді ми всім користуємось тим, що зі світу. Чомусь про те все інше забули (навіть ті самі паспорти).

Я не відстоюю прославлення, я і хор люблю, та й співала у ньому, і ще хочу співати.

Я тільки одного не розумію: як люди можуть казати, що хор в церкві допустимий - бо це Боже. А прославлення - ні, бо це світське. Це ж лише форма!

В одній з церков нашого міста недавно відбувся концерт прославлення. Ми брали старі пісні і грали їх для молоді, розповідали про тогочасне християнство, ті пісні мені дуже сподобались, тому що вони мають гарний зміст.

 
цитата ответить 13 Мар. 2010 в 12:37 Автор:

Мені здається, що ви вже вдалися до крайнощів.

 
цитата ответить 14 Мар. 2010 в 07:37 T:

Та знаємо ми ваші “прославлєнія”!

“... на богослужінні не припиняються звуки гучних пісень, які складаються з одного-двох куплетів, рев електрогітар, гуркіт барабанів. На сцені з мікрофонами стоїть кілька молодих людей. Серед них парубок у потертих джинсах та сорочці з розстебнутими рукавами, з великою копицею давно не стриженого темного волосся на голові – це молодіжний пастор (лідер). Кілька дівчаток у дуже коротких спідницях, у пропускаючих світло блузах, з білим, каштановим чи синьо-чорним волоссям, великі кучері якого не досягають плечей. Дуже схоже на те, що їх зовнішній вигляд не Господнє чудо, а швидше людське. Всі вони стоять із задертими догори руками, ніби бажають знайти в повітрі щось втрачене. За їх спиною знаходяться з два десятки молодих людей, які мало чим відрізняються від описаних вище. Зліва від групи «ПРОСЛАВЛЄНІЯ», чи як їх правильніше називати - «посрамлєнія», стоять гітаристи та барабанна установка.
З іншого боку установки закриваючи від захоплення очі, розмахує дерев’яними палицями патлатий парубок, недавно навернений, а тепер другий лідер молоді. Він так швидко рухається, що навіть дуже уважний слухач не може наперед сказати по якій «бочці» чи «каструлі» він зараз гепне «во славу Господа»...”

Ось вам точний опис вашого “посрамлєнія” яки був зроблений ще років з 10 тому, але з тих пір нічого суттєвого не змінилось.

 
цитата ответить 14 Мар. 2010 в 07:54 Anyaknopa:

Якщо ви так думаєте, то ідіть у такі церкви, і провідуйте там євангеліє, скажіть їм, куди вони йдуть. Хватить сидіть у своїй церкві, і гнати на всі інші. займіться ділом: проповідуйте Євангеліє. А хто правильно славив Бога, хто ні, це вже не наша з вами справа, адже славимо Бога, а він розсудить.
ваше право - гнати, чи не гнати на всіх і вся. Брати свої уподобання, і казати - що це лиш можливий спосіб поклоніння Богу.
Згадайте Давида, і як він казав славити Бога, яким звуком, і з якою силою, згадайте, як він славив Бога, коли у його місто принесли

Давайте ділом будемо займатись...

 
цитата ответить 14 Мар. 2010 в 08:18 T:

Та вже більше ніж 10 років кажуть таким церквам про їх положення, але в них така саме гнівна реакція як і у вас, бо мабуть правда очі коле? Ніхто на вас не “гонить”, а вам відверто кажуть правду про ваше положення, але ви досить нервово на це реагуєте, що переконливо свідчить про вашу неправоту. А голова нам дана Господом щоби розсуждати, а не замовчувати реальний стан речей.
У вас окрім Давида немає ніяких виправдань? Невже танці Давида були явищем кожного дня? Чи це було нормою тодішніх богослужінь? Давайте ділом займатись, повикидаємо усі барабани-тарабани та вдягнемось “пристояно святим”. Ми це вже давно зробили, черга за вами...

 
цитата ответить 14 Мар. 2010 в 08:23 Anyaknopa:

Коли я казала займатись ділом: то не мала на увазі матеріальних речей типу одежи. Це взагалі не питання. Я вдягаюсь скромно, і нікого своїм одягом не смущаю. Про церкву, в яку я хожу, ви взагалі нічого не знаєте, а вже наклали на мене клеймо, хіба можна так?

Основна задача - це проповідувати Євангеліє, а не вказувати людям як жити. Щоб побачити як мені жити, для цього в мене є Біблія, з якою я порівнюю своє життя.

 
цитата ответить 14 Мар. 2010 в 09:17 T:

Людям саме треба вказувати на їх помилки, бо вони про своє “посрамлєніе” так досі і нічого не зрозуміли! Може то ви і охайно вдягаєтесь, але інші - ні. І той приклад що я процитував раніше,  говорить про те, що не змінилось за 10-20 років “прославлєнія”, ні духовний стан, ні зовнішній вигляд.

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 12:36 Alex:

Шановний Т, ви взагалі віруюча людина? Якщо так то в шо саме?
Ви хто пророк,якого Бог послав щоб вказувати на те що вам не подобаєтся? Яке ви маєте право судити інших?

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 02:23 T:

Шановний Alex, чи обов’язково бути пророком щоби бачити реальний стан речей? Невже у вас зав’язані очі та ви не бачите духовного стану церков із “прославленням” ? Окрім танців, музики та піднятих рук там немає більш нічого...

“Не осуджуй” - це нині популярне лжевчення, яке вигадали харизмати щоби закривати рота усім кому сучасні лже- та вітро-вчення не довподоби.

Чи можна назвати віруючими тих, хто таке “посрамлєніє” впроваджує у церкви?

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 04:02 Alex:

А шо таке, що ви так “гоните” на прославлення? У нас в общині в прославленні 4-5 виконавців (гітара+синтезатор). І співаємо і танцюємо і руки піднімаємо і хлопаємо. В присутності Духа Святого і не таке будеш “витворяти”. Навіть православні священии сприймають піднесенно!
А ви мабуть на дискотеки ходите, бо той опис який ви даєте ні чим не відрізняється, хіба що про Бога не співають.

Я по іншим церквам не ходжу в мене є моя община. Мені цього хватає.

“Якщо ти маєш щось проти брата, піди і скажи віч-на-віч. Якщо не послухає візьми ще одного, або двох, якщо і тоді не послухає, оголоси на зібранні...”

Прославлення має займати в церкві таке саме місе як і Слово. Яке прославлення - таке і Слово.

“Бог створив все і вся для Слави Своєї!”

“Співати буду Імені Твоєму - Всевишній”...

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 05:34 Mix:

Гонять гонщики, а я навіть не водій. Може вже досить виправдовуватись? Вам було сказано що таке служіння чуже Господу, бо у Біблії ви його не знайдете. Бачили ми вже як ваші товарищі нібито в присутності Духа “витворяли”... Тепер увесь світ знає що є страшенні секти, де людей “ковбасить” та “косить”, які страшенно здригаються на підлозі у конвульсіях... Знаємо таке...
Хочете сказати у вас такого немає? Ну то ви не далеко від Ледяєва уйшли, скоро наздоженете...
Нажаль такі “посрамлєнія” тінню падають на нормальні церкви, у яких немає таких жахів.

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 06:47 Alex:

“Нормальні” церкви - це які? Назвіть!
Чи хоч до якої деномінації відноситесь, ато може ви якийсь мормон чи свідок ...?

Я не “харизмат”, і в конвульсіях у нас не б’ються.

Ісус був народжений євреєм, мамою-єврейкою, співав “Шалом алейхем”, танцював “ХАва нагіла” і т.д.
Спитаєте, звідки я це взяв? А ви гляньте на іудеїв, вони танцюють і співають те саме що і 2000 років тому!

І ще одне: якщо цього не має написано, то цього робити не можна.

Завтра я вам накидаю ссилочок з Біблії де написано, те що ви вважаєте “чужим” Всевишньому, насправді навпаки

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 06:51 Alex:

...и вскочив, стал, и начал ходить, и вошел с ними в храм, ходя и скача, и хваля Бога. (Дії 3:8)
Ось вам і приклад після сцілення ввійшов у храм, ходив і скакав і славив БОГА!!!

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 07:10 Mix:

Нормальні церкви це у яких немає музичного прославлення у вигляді танців, гепання музики, піднятих рух та оплесків у долоні.

Ісус співав “Шалом алейхем”, танцював “ХАва нагіла” ??? Ха-ха-ха!!! У вас у Біблії таке написане? Посилання в студію!!

Про яких євреїв мова йде? Ортодоксальних? Чи яких? ))))

Якщо цього не має написано - то цього робити не можна, бо це людська вигадка.

Посилання давайте тільки на Біблію, і на ті місця де вказано що оплески, танці та електрогітари були нормою старозавітніх служіннь)))))

 
цитата ответить 15 Мар. 2010 в 07:14 Mix:

...и вскочив, стал, и начал ходить, и вошел с ними в храм, ходя и скача, и хваля Бога. (Дії 3:8)
Ось вам і приклад після сцілення ввійшов у храм, ходив і скакав і славив БОГА!!!

Ха-ха-ха! Невже тут написано що треба на богослужіннях робити теж саме??? Чи ви читати не вмієте??? З таким успіхом можна наводити приклади про жертвоприношення з Старого Заповіту та йти на вулиці з ножем та різати наліво-направо усіх грішників )))))))

Ваш приклад не з тієї опери, там йде про зцілення, а не про богослужіння, не ганьбиться власною нерозумністю!

 
цитата ответить 16 Мар. 2010 в 12:55 Alex:

Про танці.
Еврейські слова:
1. Меколо - круговий танець, група танцюристів.
І взяла бубна пророчиця Маріям, сестра Ааронова, а за нею повиходили всі жінки з бубнами та з танцями.(Вих.15:20)- переклад Огієнка
34 ...аж ось виходить навпроти нього дочка його з бубнами та з танцями!... (Суд.11:34)- Огієнка
2. Карар - танцювати, кружитись.
14 А Давид танцював перед Господнім лицем зо всієї сили. І Давид був оперезаний лляним ефодом.
15 І Давид та ввесь Ізраїлів дім несли Господнього ковчега з окриком та з сурмленням сурми.
16 І сталося, коли Господній ковчег увійшов до Давидового Міста, то Мелхола, Саулова дочка, виглядала через вікно, і побачила царя Давида, що танцював та скакав перед Господнім лицем. І вона погордила ним у серці своєму.(2Сам.6:14-16) - Огієнка
3. Чол - крутитись, кружитись по спіралі, або по колу.
4 Ще буду тебе будувати й збудована будеш, о діво Ізраїлева! Ти знов приоздобишся в бубни свої, та й підеш у танок тих, хто бавиться,
12 І вони поприходять, і будуть співати на вершині Сіону, і до добра до Господнього будуть горнутись, до збіжжя, і до виноградного соку, і до оливи, і до молодої дрібної худоби та до товару великого! І стане душа їхня, немов той напоїний сад, і не відчують уже більше стомлення!
13 Тоді дівчина тішитись буде в танку, і разом юнацтво та старші, бо Я оберну їхню жалобу на радість, і Я їх потішу, і їх звеселю в їхнім смутку!(Єр.31:4,12-13) - Огієнка

Грецькі слова:
1. Хорос - кіьце, або круговий танок (хор)
25 А син старший його був на полі. І коли він ішов й наближався до дому, почув музики та танці. (Лук.15:25)
2. Орехомаі - танцювати в ряду або в колі.
17 і кажуть: Ми вам грали, а ви не танцювали, ми співали вам жалібно, та не плакали ви...
(Матв.11:17)
32 Подібні вони до дітей, що на ринку сидять й один одного кличуть та кажуть: Ми вам грали були, а ви не танцювали, ми співали вам жалібно, та не плакали ви...(Лук.7:32)

1 Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом:
...
4 час плакати й час реготати, час ридати і час танцювати,
(Екл.3:14)

Давньоєврейські біблійні слова про хвалу
1. ТОДА - сповідання, жертва хвали,подяка, простягання рук, обожнювання, згода з тим, що було зроблено, визнання почуттів, хор шанувальників.
31 І відповів Єзекія й сказав: Тепер ви освячені для Господа. Підійдіть, і приведіть жертви та приноси вдячні для Господнього дому. І привів збір жертви та приноси вдячні, і кожен, хто мав жертвенне серце, приносив цілопалення. (2Хр.29:31)
7 щоб хвалу Тобі голосно виголосити, та звістити про всі чуда Твої.(Пс.25:7)
2 хвалою обличчя Його випереджуймо, співаймо для Нього пісні,(Пс.94:2)
2. ЯДА - простягання рук для поклоніння, поваги, показувати, граційні жести
4 І він попризначував перед Господнім ковчегом із Левитів служачих, щоб вони визнавали, і прославляли, і хвалили Господа, Бога Ізраїлевого:
(1Хр.16:4)
11 І сталося, як священики виходили із святині, а всі священики, що були там, освятилися, без додержання черг,
12 а Левити співаки, усі вони, аж до Асафа, Гемана, Єдутуна, і синів їхніх та братів їхніх, убрані в віссон, з цимбалами, із арфами та з цитрами, стояли на схід від жертівника, а з ними сто й двадцять священиків, що сурмили на сурмах,
13 і було воно для сурмачів та співаків як одне, щоб подати один голос на хвалу та дяку Господеві, і як загримів голос на сурмах, і на цимбалах, і на музичних знаряддях, і як хвалили Господа: Добрий бо Він, бо навіки Його милосердя! то дім, дім Господній наповнився хмарою!...
14 І не могли священики стояти й служити через ту хмару, бо слава Господня наповнила дім Божий!...
(2Хр.5:11-14)
21 І радився він з народом, і поставив співаків для Господа, і вони хвалили величність святости, коли йшли перед озброєними, і говорили: Дякуйте Господу, бо навіки Його милосердя!(2Хр.20:21)
2 То добре, щоб дякувати Господеві й виспівувати Ймення Твоє, о Всевишній,(Пс.91:2)
3. БАРАХ - встати на коліна чи схилитись, проявити повагу Богу поклонінням чи вираження обожнювання, благословити Бога.
6 Прийдіть, поклонімося, і припадім, на коліна впадім перед Господом, що нас учинив!(Пс.94:6)
11 І впадуть перед ним усі царі, і будуть служити йому всі народи,
12 бо визволить він бідаря, що голосить, та вбогого, що немає собі допомоги!
13 Він змилується над убогим та бідним, і спасе душу бідних,
14 від кривди й насилля врятує їхню душу, їхня кров дорога буде в очах його!
15 І буде він жити, і дасть йому з золота Шеви, і завжди молитися буде за нього, буде благословляти його кожен день!(Пс.71:11-15)
ХАЛАЛ - бути ясним, сяяти, хвалитися, робити шоу, шумно пустувати про Бога, святкувати. Звідси: слава ЯХВЕ, говорити про славні атрибути, справах, силі, любові БОГА.
23 Я звіщатиму Ймення Твоє своїм браттям, буду хвалити Тебе серед збору!
24 Хто боїться Господа, прославляйте Його, увесь Яковів роде шануйте Його, страхайтесь Його, все насіння Ізраїлеве,
25 бо Він не погордував і не зневажив страждання убогого, і від нього обличчя Свого не сховав, а почув, як він кликав до Нього! (Пс.21:23-25)
31 Нехай буде слава Господня навіки, хай ділами Своїми радіє Господь!(Пс.103:31)
1 Хвали, душе моя, Господа,
2 хвалитиму Господа, поки живу, співатиму Богу моєму, аж поки існую! (Пс.145:1,2)і т.д.
4. ТеХІЛА - спів у дусі і на мовах, співати, особливо співати
22 А того часу, коли зачали вони співати та хвалити, дав Господь засідку на синів Аммонових і Моавових та на мешканців гори Сеїр, що прийшли були проти Юди, і були вони побиті,(2Хр.20:22)
4 Та Ти Святий, пробуваєш на хвалах Ізраїлевих!
(Пс.21:4)
1 Співайте із радістю, праведні в Господі, бо щирим лицює хвала!(Пс.32:1)
2 виспівуйте честь Його Йменню, честь для слави Його покладіть!(Пс.65:2)
5. ШАВА - голосне звернення, крик, наказ, переможні викрики.
3 Я так приглядався до Тебе в святині, щоб бачити силу Твою й Твою славу,
4 ліпша бо милість Твоя над життя, й мої уста Тебе прославляють!(Пс.62:3,4)
1 Хваліть Господа, всі племена, прославляйте Його, всі народи,(Пс.116:1)
4 Рід родові буде хвалити діла Твої, і будуть могутність Твою виявляти!(Пс.144:4)
1 Хвали Господа, Єрусалиме, прославляй Свого Бога, Сіоне,(Пс.147:1)

Древньогецькі біблійні слова про танок
1. АГАЛЬЯО - радуватись, пригати від щастя, “дуже сильно” пригати.
21 Того часу Ісус звеселився був Духом Святим і промовив: Прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що втаїв Ти оце від премудрих і розумних, та його немовлятам відкрив. Так, Отче, бо Тобі так було до вподоби!(Лук.10:21)
12 Радійте та веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах! Бо так гнали й пророків, що були перед вами.(Матв.5:12)
56 Отець ваш Авраам прагнув із радістю, щоб побачити день Мій, і він бачив, і тішився.(Iван.8:56)
46 І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті,(Дiї.2:46)
7 Радіймо та тішмося, і даймо славу Йому, бо весілля Агнця настало, і жона Його себе приготувала!
(Об.19:7)
2. ЕСКАЛОМАІ - вискакувати, зіскакувати, підскакувати вставати на диби
8 І, зірвавшись, він устав та й ходив, і з ними у храм увійшов, ходячи та підскакуючи, і хвалячи Бога!
(Дiї.3:8)
3. СКІРТАО - пригати, підпригувати (від радості)
41 Коли ж Єлисавета зачула Маріїн привіт, затріпотала дитина в утробі її. І Єлисавета наповнилась Духом Святим,
42 і скрикнула голосом гучним, та й прорекла: Благословенна Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї!
43 І звідкіля мені це, що до мене прийшла мати мого Господа?
44 Бо як тільки в вухах моїх голос привіту твого забринів, від радощів затріпотала дитина в утробі моїй!
(Лук.1:41-44)
Я думаю, цього достатньо...

 
цитата ответить 16 Мар. 2010 в 01:52 Mix:

Тут ні де не вказано щоби саме таким чином проводились богослужіння.

А де ж тут вказано що була саме така форма богослужіння? Саме дискотечно-пісенна, з оплесками і танцями? І де описано що треба руки догори тримати? smile

 
цитата ответить 16 Мар. 2010 в 10:18 Alex:

Про таких як ти написано: Будуть бачити і не побачать, будуть чути і не почують.
Якшо ти тут нічого не бачиш, то це вже твої проблеми, проблеми відносин між тобою і Всевишнім.

 
цитата ответить 16 Мар. 2010 в 01:38 А:

А ще в Бібліх не написано, що в туалет можна ходити.  В Біблії багато що не написано..

Якщщо віруючі всі такі, займаються отакими справами, як можна, чи нізя на богослужіння себе поводити, то не хочу я до такої “сєкти” належати.
Деякі церкви тільки тим і займаються, шо рєшають шо кому мона і кому нізя.

Пробудіться. і виконуйте велике доручення Христа.

Наша задачу Ловити рибу, а не чистити її.
Якщо і є в церквах якісь неправильні речі, то Бог сильний, щоб це виправити!!!

 
цитата ответить 16 Мар. 2010 в 02:26 T:

Якщо в ваших церквах є неправильні речі (а вам саме за це і говорять), то чому ви сами не виправите ваше жахливе положення? Чи у вас геть розуму немає?

 

Страница 2 из 4 страниц  < 1 2 3 4 > 

Лента новостей    

Новости в RSS

Обсуждаемое Читаемое

    Календарь // Май 2024

    П В С Ч П С В
    29 30 1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31 1 2